سواد هیجانی چیست ؟

سواد هیجانی چیست ؟ علیرغم تسلط ما به کلمات و داشتن سطح سواد بالا متاسفانه گفتگوها به نتیجه ای نمی رسند.

یکی از دلایل مهم این مشکل، نداشتن #سواد_هیجانی است.

سواد هیجانی به معنای شناخت #هیجانات خود، توان نامگذاری روی هر هیجان، جایابی آنها در #بدن و پذیرش #مالکیت آنهاست. وقتی فرد مالکیت هیجان خود را نمی پذیرد خود را مسئول مدیریت یا تنظیم آن نمی داند. جمله شایع «تو عصبانی ام کردی» نمونه ای از نپذیرفتن مالکیت هیجان است. کسی که مالکیت هیجانش را نمی پذیرد بدنبال آن است که با تغییر دیگران، هیجانات خودش را تغییر دهد! و این شروع کنترلگری است.

 

کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره پویش با ۱۵ سال سابقه درخشان در ارائه خدمات روانشناختی و مجوز رسمی از بهزیستی و سازمان نظام روانشناسی آماده ارائه خدمات تخصصی حضوری و آنلاین به هموطنان داخل و خارج کشور

آدرس : کوهسنگی ۱۰ حاجی آبادی ۲/۲ پلاک ۳۵ واحد ۵ ️

۰۵۱۳۸۵۳۴۱۱۱

۰۹۱۵۵۳۰۷۳۶۹

۰۹۳۵۵۳۰۷۳۱۱

کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره پویش(آگاهی)

با مدیریت و مسئولیت فنی دکتر هانیه بیجاری و 15 سال سابقه درخشان دارای مجوز رسمی از سازمان بهزیستی و همچنین سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در حوزه های مختلف آماده ارائه خدمات مشاوره  و روان درمانی در حوزه های مختلف بالینی و سلامت، زوج و خانواه، نوجوان، تحصیلی و شغلی و درمان تکنولوژیک به هم وطنان عزیز در داخل و خارج کشور می باشد.

تیم مشاوران و درمانگران مجرب وحرفه ای  کلینیک تخصصی روان شناسی و مشاوره پویش آگاهی با تکیه بر دانش و تجربه علمی و عملی و همچنین پایبندی به اصول اخلاق حرفه ای در روان شناسی و مشاوره، همراه امن شما در مسیر رشد و آگاهی خواهند بود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *